Количка 2во1 Palli Dark Blue
  • Количка 2во1 Palli Dark Blue
  • Количка 2во1 Palli Dark Blue

Количка 2во1 Palli Dark Blue

12.000 MKD
без ДДВ: 10.169 MKD
Шифра на производ: 51
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Primebebe Palli модел 2во1 е идеален за модерни и практични родители.

Во прилог на едноставно ракување и висок квалитет, моделот Palli тежи само 8 кг. Алуминиумската конструкција дава јачина на цврстина и стабилност, додека количката останува исклучително лесна и компактна.

Кошница: Удобна кошница идеална за употреба од раѓањето односно додека бебето не може да седи сам или до 9кг. Од страната има вградени мрежни прозори за лесен проток на воздух. Поставена внатрешна подлога која што може да се пере. Подвижен покрив и зимски навлака.

Спортски дел:

Седишниот дел е погоден за деца на возраст од 6 месеци односно кога ќе почнат да седат самостално. Седечкиот дел е составен од кошница со две потезни ленти.

Реверзибилното седиште има три наклони. Подвижната крошна е надградена со чадор за сончање што може целосно да се отстрани.

Вклучува зимски навлака и торба за пелени која е пространа и има многу помали прегради за складирање односно за подобро организирање на работите.

 

Конструкција: Конструкцијата е изработена од 100% алуминиум кој ја дава цврстината и стабилноста. Иновативниот вграден состав built –in-wheel амортизер во тркалото го олеснува возењето. Овозможува поедноставно возење над нерамни и тешко преодни површини. Тркалата се направени од гума и имаат систем No-Air (NPT систем), што значи дека не го поддржуваат притисокот на воздухот, туку се состојат од полиуретанска пена со затворени ќелии, но се однесуваат како гуми што се пумпаат, но не можат да се оштетат. Сопирачките се на предните и задните тркала. На задната страна од конструкцијата е пространа кошница за купување. Склопувачкиот систем е многу едноставен. Се склопува со една рака без да ја вадите кошничката или спортскиот дел.

Автомобилско седиште: Palli Group 0+ е за новороденчиња со тежина од 0-13kg. Автомобилското седиште е компатибилно со моделот на Palli количките.

Во сетот се вклучени:

 -Кошница

-Спортско седиште

-Алуминиумски оквир/рамка

-Пространа кошница за пазарење

-Додатно двострано перниче

-Торба за пелени

-Зимска навлака

-Адаптери за автомобилското седиште

-Гаранција на Примебебе количките е 12месеци.

Расклопена количка: (ВxШxД): 104x60x74cm

Склопена количка: (ВxШxД): 24x60x84cm

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

naakcija.mk © 2020. UKION SHOPS