VIVAX ACP-12CH35AEXI INVERTER Инвертер Климатизер
  • VIVAX ACP-12CH35AEXI INVERTER Инвертер Климатизер
  • VIVAX ACP-12CH35AEXI INVERTER Инвертер Климатизер

VIVAX ACP-12CH35AEXI INVERTER Инвертер Климатизер

21.990 MKD
без ДДВ: 20.943 MKD
Шифра на производ: 54
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Максимален капацитет на ладење: 4162.00 W, Максимален капацитет на греење: 4220.00 W

Просечна моќност: 3517/3810 W
Влезна моќност ладење: 1237 W
Влезна моќност греење: 964 W
Проток на воздух: 600.00 m3
Капацитет на одвлажнување: 1.20l/h
Ниво на бучава: 53.00 dB
Работна температура: Од -15℃ - До 50℃
Маса внатрешна единица: 7.50
Маса надворешна единица: 22.70
Препорачана површина: 35m2, Фреон: R32, Филтри: Филтер за прашина
Димензии надворешна единица: 700mm X 500mm X 275mm
Димензии внатрешна единица: 805mm X 285mm X 194mm
Гаранција: 3 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

naakcija.mk © 2020. UKION SHOPS