VIVAX ACP-18CH50AEX Стандард Климатизер
  • VIVAX ACP-18CH50AEX Стандард Климатизер

VIVAX ACP-18CH50AEX Стандард Климатизер

24.990 MKD
без ДДВ: 23.800 MKD
Шифра на производ: 59
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Енергетска класа (SEER/SCOP): A (3.21/3.61) 
Максимален капацитет на ладење: 5275 W 
Максимален капацитет на греење: 5568 W 
Просечна моќност: Ладење: 5275 W ; Греење: 5568 W 
Влезна моќност ладење: 1643 W 
Влезна моќност греење: 1542W 
Проток на воздух: 820 m³/h 
Капацитет на одвлажнување: / 
Ниво на бучава: 43 dB (A) 
Работна температура: од -7 до 43 °C 
Маса внатрешна единица: 10.2 kg 
Маса надворешна единица: 35.8 kg 
Препорачана површина: 60 m² 
Фреон: Еколошки фреон R410a 
Филтри: Cold catalyst филтер, Филтер за прашина, Јонизатор 
Димензии надворешна единица: 770x555x300 mm 
Димензии внатрешна единица: 957x302x213 mm 
Гаранција: 3 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

naakcija.mk © 2020. UKION SHOPS