Климатизер VIVAX ACP-18CH50AEQI
  • Климатизер VIVAX ACP-18CH50AEQI
  • Климатизер VIVAX ACP-18CH50AEQI

Климатизер VIVAX ACP-18CH50AEQI

35.990 MKD
без ДДВ: 34.276 MKD
Шифра на производ: 58
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Основни карактеристики
Капацитет на ладење [kW]: 5280
Капацитет на греење [kW]: 5570
Енергетска класа на ладење: A++
Еколошки плин: R32
Функции: Висока ефикасност, самодијагноза, индикатор за интекување на гас, 1W standby, Cold Catalyst филтер, интегрално отопување, бесшумна операција, двосмерен одвод за кондензат, дигитален екран
SCOP коефициент: 4
Функционалности: Turbo, Auto, Memory функција, Sleep Mode, тајмер, Self cleaning, филтер за прашина, 12 fan speed, 8°C греење, Emergency using function, Memory функција
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 55
Енергетска класа на греење: A+
SEER коефициент: 7,1
Предвидено оптеретување при греење: 4100 W
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Влезна сила на греење [W]: 1480
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,8
Влезна сила на ладење [W]: 1539
Проток на воздух [m3/h]: 840

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

naakcija.mk © 2020. UKION SHOPS