VIVAX ACP-12CH35AERI R32 Inverter Инвертер Климатизер
  • VIVAX ACP-12CH35AERI R32 Inverter Инвертер Климатизер

VIVAX ACP-12CH35AERI R32 Inverter Инвертер Климатизер

27.990 MKD
без ДДВ: 26.657 MKD
Шифра на производ: 56
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (7.0/4.1)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 4160.00 W 
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 4780.00 W 
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3520/3810 W 
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1089 W 
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1050 W 
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 539.00 m3 
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.20 l/h 
НИВО НА БУЧАВА: 38.00 dB 
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -15 ℃  ДО 50 ℃ 
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 8.20 kg 
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 26.50 kg 
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 35 м2 
ФРЕОН: R32 
ФИЛТРИ: Јонизатор, Bio-филтер, Филтер за прашина 
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 770 X 555 X 300 mm 
ГАРАНЦИЈА: 3 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

naakcija.mk © 2020. UKION SHOPS